Monodram Joanny Szczepkowskiej, a raczej "monokomedia"
Monodram a raczej "monokomedia" napisana przez Joannę Szczepkowską grana jest od 1997 roku na scenach całej Polski i w wielu innych krajach. Aktorka gra dwie zupełnie różne kobiety rywalizujące ze sobą jako artystki. Każda z nich rozumie swój zawód inaczej - jedna, idealistka, uprawia sztukę "nieskażoną", czyli koncert gry na ciszy, wymagający specjalnego stanu ducha publiczności; druga to uosobienie szmiry i bezczelności, a jej "sztuka" to prymitywne dowcipy i beznadziejny, pośpieszny striptiz. Obie nawiązują kontakt z publicznością, która nie może pozostać bierna. Spektakl dzieje się tu i teraz, publiczność jest istotnym bohaterem, przez co każde przedstawienie nabiera innego wymiaru. Niespodziewana pointa sztuki stawia widza przed pytaniem, czy to, z czego się zaśmiewał, nie jest też ludzkim dramatem.
Obsada: Joanna Szczepkowska.